مسئولیت پذیری

سلام ,

شاید یکی از مهمترین دغدغه های ذهنی من در این سالهایی که کارمند شدم , کار کردن به بهترین وجه و یادگیری بهترین ها از بهترین افراد با سابقه بود ( و بعدها فهمیدم بعلاوه علم روز که در صنعت هواپیمایی شاید به روز و یا حتی لحظه است) .

در این بین غیرت و وجدان کاری عاملی است که در انسان ایجاد مسئولیت پذیری می کند و افراد رو وا می داره تا با درست انجام دادن کارهای محوله هم خودش و هم شرکتی رو که در اون کار می کنه از این حس نفع ببرند .

اما متاسفانه آنچه در این چند سال خدمتی خود دیده ام , این بوده که افراد نفع خود را در نفع شرکت ندیده و منافع فردی را جدا از منافع شرکت دیده اند .پس کارها رو در حدی که نفع خود را در اون می بینند انجام می دهند .

این مطالب رو اینجا نوشتم به این دلیل که مدتهاست ذهن من درگیر این موضوع که :

1. چرا کارمندها در خارج از ایران رفتاری متفاوت با ما دارند ؟

2. چه فرهنگی در آنجا نهادینه شده ؟ و آیا فرهنگ خانواده و یا جامعه هم تاثیرگذاره ؟

3. در صنعت هواپیمایی که پیشرو روشهای نوین مدیریتی و ایمنی است , چرا این وقایع در حال اتفاق افتادن است ؟

4. در این چند سال که تدریس نحوه برنامه ریزی در این صنعت داشته ام همیشه سعی در القا این شعار "درست کارکردن و کار را درست انجام دادن" داشته ام .

در این متن آنچه به صورت جسته و گریخته به ذهنم اومده نوشتم اما سعی می کنم در مطالب بعدی منسجم تر و مبسوط تر بنویسم .

خوش باشید

/ 2 نظر / 14 بازدید
مهری

والله چی بگم برادرجان که تفاوت از زمین تا آسمان است .. بخشی اش بر میگرده به رفتار شخصی افراد و بخشی هم به جامعه ... از همون بچگی و توی مدرسه به بچه ها یاد میدن صادق باشند و تعهد داشته باشند و به قوانین احترام بگذارند ... واقعا هم توی رفتارهاشون و توی محیط های کاریشون این رو میشه فهمید . همه وجدان کاری دارند .. از وقت و کار نمیزنن به نفع خودشون ..............

سالی

منظورت از مطالب بعدی پستهای سالهای دیگه ات دیگه؟؟ مثل اتوبوس جهانگردی شدی خودم میدونم که خودم بدترم .حرف نزن. بزنی خوردی:دی